Czy naprawdę jesteś za stary, aby nauczyć się grać na gitarze?

Każdy z nas ma marzenia. Nie ma co do tego wątpliwości. Być może chciałeś nauczyć się grać na gitarze. Być może marzyłeś nawet o tym, by być gwiazdą rocka, kiedy byłeś młodszy. Kiedy myślisz o nauce gry na gitarze, coś Ci mówi, że będzie to prawdopodobnie długa i zbyt trudna droga, że jest już za późno.

Ale czy tak jest naprawdę?

Często można usłyszeć, że jesteś zbyt stary, żeby nauczyć się grać na gitarze. Że czas się skończył i nawet nie myślisz, aby choć spróbować. Uwierzyłeś w mit, że nauka gry trwa bardzo długo.

Dlaczego tak jest? Wiele osób próbowało uczyć się w taki czy inny sposób i nie osiągnęło postępu lub stanęło przed wyzwaniami, z którymi nie potrafili sobie poradzić. Albo znają kogoś, kto tego doświadczył. Wielu ludzi słyszało również o gitarzystach samoukach, którzy potrzebowali wielu lat intensywnej wielogodzinnej praktyki, aby nauczyć się dobrze grać na gitarze. Więc uwierzyli, że to musi zająć dużo czasu, aby nauczyć się grać na gitarze.

Czy na pewno jest już za późno, aby zacząć grać na gitarze?

Cóż, jeśli chcesz być profesjonalnym gitarzystą i grać na scenie przed tysiącami ludzi i zarabiać na tym dużo pieniędzy, może być na to za późno. Jeśli chcesz być w stanie grać niezwykle szybko i pławić się w blasku chwały, wiedz, że może to nie być możliwe, gdy osiągniesz pewien wiek.

Ale co, jeśli chcesz mieć możliwość gry na gitarze w sposób, który sprawi, że poczujesz się w niej dobrze? Co, jeśli chcesz po prostu nauczyć się grać swoje ulubione piosenki, aby być w stanie grać razem z przyjaciółmi? Czy jest na to naprawdę za późno?

To zależy od tego, jak do tego podejdziesz

Absolutnie NIE jest za późno. Nie ma powodu, dla którego nie można nauczyć się grać na gitarze na tyle dobrze, aby zaimponować sobie, swojej rodzinie i przyjaciołom. To nie musi trwać latami. Można to zrobić o wiele szybciej niż myślisz i mieć z tego wiele radości.

Dzisiaj istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się grać na gitarze, jednak nie wszystkie z nich gwarantują uzyskanie szybkich rezultatów. Dzięki Internetowi każdy może umieszczać w sieci materiały, piosenki, filmy, itp. Istnieją książki i płyty DVD i wiele innych sposobów, które można wykorzystać, aby spróbować i nauczyć się grać na gitarze.

Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas, pieniądze i frustrację i nauczyć się grać na gitarze szybko, to rozwiązaniem jest znalezienie bardzo dobrego nauczyciela. Takiego, który stworzy dla Ciebie spersonalizowany plan, nauczyciela który pomoże ominąć Ci wszystkie pułapki i który ma wiedzę, jak uzyskać największy postęp w jak najkrótszym czasie. W ten sposób możesz nadrobić czas i uzyskać naprawdę dobre wyniki tak szybko, jak to tylko możliwe.

Sam tego doświadczyłem ucząc się przez dwa lata u czynnego zawodowo i wykształconego (po Akademii Muzycznej w Katowicach) gitarzysty. Wiem, jak wiele pomogła mi jego wiedza i wskazówki pozwalające osiągnąć wyraźny progres.

Jestem ciekaw, jakie Ty masz doświadczenia w temacie nauki gry na gitarze, jakie masz dylematy i z czym najczęściej „walczysz”.
W komentarzu możesz też napisać jakich nauczycieli polecasz, a jeżeli sam zajmujesz się nauką gry na gitarze, to daj znać innym. Niech każdy na tym skorzysta.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.